Kasım 9, 2023

Affetmeyin.

Hayatımda vermek zorunda kaldığım bir kararım ilk günü. Kırgınım. Kıran, kırmak için çaba harcayan herkese.

Bile bile kendimden ödün verdiğim için kırıldım ve bunun için en çok kendime kırgınım. Daha ne yapabilirdim, ne yapmam gerekiyordu, ne eksikti, neyin farkında değildim inanın bilmiyorum. Bildiğim bir şey varsa o da affetmemem gereken şeyleri affettiğim için şu an bu yazıyı yazıyorum. Bakılınca bunların farkında olmam güzel gözüyor dimi? Peki yine olsa yine affeder miydim? Edersin dediğinizi duyar gibiyim. Ederim herhalde çünkü maalesef kıyamıyorum ya. İnsanoğlu da böyle değil mi yapmam dediği ne varsa bir kez olsun yapmadı mı çünkü ona göre o an onun doğrusu ona iyi gelen şey oydu. Size sıradan biri gibi davranan, değerinizi bilmeyen, sevdiğini hissettirmeyen en ufak olayda sırtını dönen, size siz olduğunuzu, hayatında önemli bir yer kapladığınızı hissettirmeyen insanları affetmeyin. Kıymak gerektiğinin çok iyi farkındayım ama ne yazık ki ben yapamıyorum. Şunu da unutmayın, Şarkıcı Bergen kezzapla yüzünün yakılmasına rağmen beni seviyor diyerek hayatına devam ettiği kocası tarafından kurşunlanarak öldürüldü.

Birazcık da olsa kendinize söz geçirebiliyorsanız siz yapın. Affetmeyin. İnanın o kadar faydası olacak ki..

You may also like...

8 Responses

 1. Selman dedi ki:

  Yazıda kendimi gördüm eline sağlık. Söyleyemediğim birçok şeyi söylemişsin

 2. ••• dedi ki:

  Yüce bir duygu olan affetmek, bazen insanın celladı olabiliyor ve ben hep affetim cellatlarımı kırıldım yıkıldım ama hep affetim. Şimdi bugün boğazındaki düğümleri çözmeye çalışırken kendimi boğuyorum affetmeyinnn.

 3. K. dedi ki:

  Her ne olursa olsun, ne yaparsa yapsın affedilmeyi, her seferinde bir şansı daha hakeden tek kişi kendimizden başkası değil. Affetmek büyüklükmüş sözde. Affeden büyük insanı küçücük insan müsveddeleri yener.

 4. Ali dedi ki:

  Affetmek büyüklüktür diye öğrettiler hep. Öğretileni yaptık başımıza ne geldiyse affettiklerimizden geldi.
  Afdedilen af dilediği konuyu tekrarlıyorsa sanırım affetmem, zira affedip hep mutsuz olacağıma affetmeyip 1 defa mutsuz olurum. Belli de benim hayata karşı bakış açım bu karamsar ve kötü bu yüzden bu şekilde düşünüyorum….
  Güzel yazmışsın eline sağlık.

 5. Sonnur dedi ki:

  Başarılarınızın devamını diliyorum.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir