Haziran 7, 2024

BİR ANDA

Gerçekten her konuda bir anda dediğimiz anı yaşamıyor muyuz?

Kimileri için kötü bir an kimileri içinse mükemmel bir an.. Ben ise şu sıralar anın mükemmelini yaşıyorum. Biliyorsunuz ki kendimi ait hissettiğim işi bulana kadar boşta kalmamak için A101’de kasiyerlik yapıyordum. (kasiyer dediğime bakmayın, çalışma prensibine göre her işe koşmak zorundasın)

A101’deki iş hayatımdan sonra bence gayet güzel bir anı şu anlık yakaladım, sizlere bundan bahsedeyim. Yaklaşık bir buçuk aydır ise bir akülü araba firmasının teknik destek bölümünde çalışıyorum. İşte anlarımın biri. Tamamen iletişim üzerine kurulu bir iş. Okumuş olduğum fakültenin hakkını fazlasıyla verdiğimi düşünüyorum. 🙂 İnsanları memnun etmenin ve birebir onlarla iletişim kurarak anlaşmanın ne kadar zor olacak olduğunu tahmin edebiliyorsunuzdur. Bunlara rağmen çalışma ortamımdan ve yaptığım işten gayet memnunum. Bazen işler sıkıştığında mecburen yalan söylemek zorunda kaldığımı göz ardı edersek tabii 🙂

İş hayatımın yoluna girmesi için dün karşılaşmış olduğum bir an daha var. Aralık ayında Türk Hava yollarının kabin memuru için açılan iş başvurusuna başvuru yapmıştım. THY bana mesaj atmasa unutmuş gitmişim.. Aradan 6 ay geçmiş normal değil mi? İşte dün gelen o mesajla bir anı daha yaşadım. olumlu yanıt ve online mülakat süreci :))) sonuç ne olur bilemiyorum ama o an çok güzel ve özel hissettirdi.

Şimdiye kadar hep iyi anları duydunuz kötüsü yok mu dediğinizi duyar gibiyim. Tabikii var. 60 bin kişilik polis memuru alımının 50 binin alınmış olması ve benim o son 10 bin kişi içerisinde bulunuyor olmam.. Park halindeki aracımızın kaza yapması gibi gibii 🙂 Cana geleceğine mala gelsin diyoruzz ve devam ediyoruuzz..

Şu şıralar doğum günümde yaşadığım mükemmel bir an daha var. kapıma kadar gelen mükemmel bir an. yazının başlığı da bu şarkı da onun sayesinde anlam kazandı. bu konunun detayını veremeyeceğim ama zaten doğum günüm için değil Şubat ayında yaşanılan en mükemmel an o 🙂 ♥

Şimdilik biraz merak sonrasında bir gün sizlerle inşallah paylaşmış olurum :)))))))

https://www.youtube.com/watch?v=7iEzrTO46sQ

 

 

You may also like...

1 Response

  1. Slaweally dedi ki:

    Eline sağlık, güzel bir yazı olmuş.
    Anlar… Evet bazı anlar var ki ömür boyu sürsün istersin…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir